کرمانشاه
امروز پنج شنبه  ۹ آذر ۱۴۰۲

مجوز برای تأسیس داروخانه هلال احمر در کرمانشاه یک مطالبه عمومی است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه گفت: هنوز از کمیسیون ماده ۲۰ معاونت غذا و دارو مجوزی برای تأسیس داروخانه هلال احمر در کرمانشاه اخذ نشده است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه ؛ جلسه رفع مشکلات همکاری شرکت‌های دارویی با هلال احمر با حضور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ، رئیس دانشگاه و معاون غذا و دارو امروز در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار شد.

محمدباقر محمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه در این خصوص گفت: هنوز از کمیسیون ماده ۲۰ معاونت غذا و دارو مجوزی برای تأسیس داروخانه هلال احمر در کرمانشاه اخذ نشده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از پیگیری مسئولین استانی برای تأسیس این داروخانه سخن گفت و ادامه داد: کرمانشاه تنها مرکز استان کشور است که مجوز داروخانه را ندارد. 

وی تأسیس داروخانه هلال احمر در مرکز استان را به عنوان یک مطالبه عمومی‌بیان کرد و افزود: با تأسیس این داروخانه در استان، می‌توانیم داروهای تک نسخه‌ای و کمیاب را مستقیما تحویل بیمار دهیم و همچنین از درآمد آن می‌توانیم کمک نقدی به بیماران محروم و بی بضاعت داشته باشیم.

محمدی ادامه داد: در مواردی بیماران با زحمات فراوان علاوه بر تحمل رنج بیماری به داروخانه هلال احمر شهرهای دیگر ارجاع داده می‌شوند که با تاسیس داروخانه هلال احمر در استان هزینه‌ها مستقیما به حساب داروخانه واریز و به بیمار کمک می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه گفت: پس از مجوز کمیسیون ماده ۲۰ معاونت غذا و دارو برای تأسیس داروخانه هلال احمر شرکت‌های دارویی نیز به داروخانه دارو تحویل می دهند.

وی در پایان گفت: پس از پیگیری‌های فراوان متاسفانه هنوز از کمیسیون ماده ۲۰ معاونت غذا و دارو مجوزی برای تأسیس داروخانه هلال احمر در کرمانشاه اخذ نشده است .

قباد محمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز در این جلسه، اظهار کرد: موضوع داروخانه هلال احمر به یک مطالبه عمومی تبدیل شده و باید در این خصوص پیگیری لازم صورت گیرد.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی نظر موافق خود را در مورد تأسیس داروخانه هلال احمر کرمانشاه به سازمان غذا و دارو ارسال کرده است.

مشاهده ۵۹
/
۱۴۰۲/۰۸/۰۶- ۲۲:۲۴
/
0
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه