کرمانشاه
امروز پنج شنبه  ۹ آذر ۱۴۰۲

ضرورت آشنایی مردم با سبک زندگی در اربعین‌ حسینی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه‌ گفت: تمامی نکات و دستورالعمل های لازم برای ارائه به زائران به منظور آشنایی با سبک زندگی در اربعین‌ حسینی باید ارائه شود‌.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه؛

شعبانی در نشست‌ شورای مدیران جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه که در پایانه مرزی خسروی برگزار شد، گفت: عاشقان و دوست داران حسین(ع) با نزدیک شدن به اربعین حسینی از رفاه و آسایش خود می‌گذرند تا در‌ موکب‌ ها به نحو‌ احسنت به مردم خدمت رسانی کنند‌.

وی با اشاره به اینکه آیین‌ اربعین‌ امسال نیز با همت مردم برگزار می‌شود، افزود: سبک زندگی در اربعین باید به مردم آموزش داده شود.

وی گفت: برنامه ریزی لازم برای شناسایی ظرفیت‌های مواکب استان برای افزایش خدمات رسانی انجام شد‌.

شعبانی با تاکید بر اینکه حضور موکب داران ایرانی تنها با هدف مشارکت در فیض میزبانی از زائران اربعین حسینی در مرز‌ خسروی است، اظهار داشت: موکب داران و زائران ایرانی باید به قوانین، آداب و رسوم و فرهنگ کشور میزبان راهپیمایی عظیم اربعین حسینی پایبند باشند.

وی اسکان و تغذیه اربعین حسینی با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب مبنی بر «مردمی ماندن اربعین حسینی» گفت: حضور موکب‌های بزرگ وابسته به نهادهای بزرگ دولتی نباید به گونه‌ای باشد که این حرکت بزرگ مردمی را تحت‌الشعاع قرار داده و عرصه را برای خدمت موکب‌های مردمی‌کوچک تنگ کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه روحیه خادمی را نکته سوم در امر میزبانی از زائران اربعین برشمرد و ادامه داد: قرار گرفتن در حلقه خادمان سیدالشهداء (ع) می‌طلبد تا موکب داران و خادمان مواکب ایرانی با تمام توان و روی گشاده به استقبال زائران حسینی بروند.

مشاهده ۷۰
/
۱۴۰۲/۰۵/۱۸- ۲۱:۴۰
/
0
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه