کرمانشاه
امروز پنج شنبه  ۹ آذر ۱۴۰۲

برگزاری دوره آموزش تخصصی پایه حمایت های روانی و اجتماعی ویژه شعب پاوه و جوانرود

معاون آموزش ، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه گفت: دوره آموزشی تخصصی پایه حمایت های روانی و اجتماعی ویژه ۷۵ نفر از نجاتگران‌ و تیم های توانا خواهران شعب پاوه و جوانرود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه؛ دکتر ادریس مردادی با اعلام این خبر گفت: به دنبال حوادث طبیعی اغلب افراد درگیر حادثه هیجان ناخوشایندی را تجربه می‌کنند که ممکن است با واکنش های مثل سردرگمی، ترس ، درماندگی، بی خوابی، اضطراب ،خشم، سوگ، شوک و....همراه باشد، تاکید کرد.

وی هدف از برگزاری این دوره آموزشی را کسب مهارت های بهداشت روانی در بلایا و حوادث، ارتقا معلومات فردی در زمینه حمایت روانی، تقویت روحیه در امدادگران و کمک به حادثه دیدگان در مواقع انجام عملیات امداد و نجات ذکر کرد.

وی اظهار داشت: در این دوره ۶۰ نفر از امدادگران و نجاتگران‌ شعب پاوه و جوانرود به مدت ۲۴ ساعت با سرفصل های آموزشی از جمله پیامدهای روانی و اجتماعی سوانح، روش های مداخله در بحران، مدیریت استرس، واکنش ها و سلامت روان ، بهداشت روانی آسیب دیدگان ، شناخت گروه‌های آسیب پذیر ، مهارت های کمک های اولیه و روان شناختی در زمان بحران آشنا شدند.

معاون آموزش ،پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه اضافه کرد: در پایان دوره در صورت کسب مهارت و توانایی‌های لازم و اخذ حد نصاب نمره قبولی، به فراگیران گواهینامه مربوطه این دوره اعطاء خواهد شد .

مشاهده ۱۲۲
/
۱۴۰۲/۰۵/۱۴- ۲۰:۵۰
/
0
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه