کرمانشاه
امروز پنج شنبه  ۹ آذر ۱۴۰۲

خیرین‌ بازوان توانمند جمعیت هلال احمر هستند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: خیرین بازوان توانمند و موثر این جمعیت هستند و در همه فعالیت های عام المنفعه حضوری فعال دارند‌.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه؛صبح امروز یکشنبه ۸ مردادماه ۱۴۰۲، محمدباقر محمدی در دیدار با حضرت آیت ا... علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدا...الحسین ( ع)، اظهار داشت: بسیاری از مردم هلال احمر را فقط به عنوان امدادرسان در سوانحی چون سیل و زلزله می‌شناسند در حالی که این جمعیت، بزرگترین نهاد اجتماعی و بشردوستانه کشور است که اقدامات فراگیری در راستای کاهش آلام مردم از طریق محرومیت زدایی و کمک به نیازمندان انجام می‌دهد و طرح‌های متعدد سلامت و معیشت محور را طراحی و به نتیجه می‌رساند.

وی افزود: هلال احمر در این راه متکی به پشتوانه عظیم مردمی است که علاوه بر اشخاص حقیقی و حقوقی در سازمان‌های مردم نهاد، خیریه‌ها و گروه‌های جهادی تجلی می‌یابد.

محمدی اضافه کرد: خیرین به عنوان سرمایه عظیم هلال احمر می‌توانند در جلب مشارکت های مردمی‌برای اهداف بشردوستانه و خیرخواهانه قدم های بزرگی بردارند.

وی گفت: امسال در جلب و توسعه مشارکت‌های خیرین و افراد نیکوکار تلاشی جدی انجام می‌دهیم و تاکید رئیس جمعیت هلال احمر نیز سعی بر این است تا هم از توان خیرین و هم موقوفات انجام شده به بهترین شکل استفاده کنیم.

محمدی ادامه داد: نقش خیرین در تامین تجهیزات درمانی و توانبخشی بسیار مهم و تاثیرگذار بوده و همچنین جایگاه امروز جمعیت در ارائه خدمات توانبخشی و خدمت رسانی در این مراکز جایگاه خوبی است و تلاش می‌شود تا با کمک شما نیک اندیشان، این خدمات به بهترین شکل ممکن به نیازمندان ارائه شود.

ضرورت توجه به جلب مشارکت خیرین‌ در جمعیت هلال احمرع

آیت الله علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با یادآوری اینکه این استان یکی از استان‌های ممتاز در جلب مشارکت‌های مردمی و انجام بهتر امور در حوزه وقف است، اظهار داشت: در انجام موفق ماموریت‌های محوله جمعیت هلال احمر، تقویت شبکه‌های خیرین همراه با برنامه‌های امداد و نجات مورد توجه قرار گیرد‌.

وی با ابراز خرسندی از اجرای طرح نذر آب در کشور، افزود:داوطلبان هلال احمر منابع حاصل از مشارکت‌های مردمی را در جهت رفع نیازهای ساکنان مناطق دچار تنش آبی، هدفمند کرد.

آیت الله علما اضافه کرد: مایه فخر و مباهات است که این سازمان کمک به متاثرین از کم آبی و بحران‌های محیط زیستی ناشی از تغییرات اقلیمی را در اولویت خود قرار داده است.

وی اظهار داشت: خیرین همواره مایه خیر و برکت بودند و مانند فرشتگانی هستند که در تسکین آلام دردمندان از حوادث و سوانح نقش بسزایی دارند.

مشاهده ۹۹
/
۱۴۰۲/۰۵/۰۸- ۱۳:۰۳
/
0
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه