کرمانشاه
امروز پنج شنبه  ۹ آذر ۱۴۰۲

برگزاری آئین افتتاحیه دوره آموزشی تربیت مربی کمک‌های اولیه در جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه

آئین افتتاحیه دوره آموزشی تربیت مربی کمک‌های اولیه با حضور محمدباقر محمدی مدیرعامل، معاون، کارشناسان معاونت آموزش، پژوهش و فناوری و شرکت‌کنندگان در این دوره در محل سالن جلسات ستاد جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش روابط‌ عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه؛ صبح امروز آئین افتتاحیه دوره آموزشی تربیت مربی کمکهای اولیه جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه برگزار شد.

در ابتدای این آئین دکتر ادریس مرادی معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه ضمن خیرمقدم خدمت شرکت‌کنندگان در این دوره و ابراز خرسندی از فراهم شدن فرصت برگزاری این دوره آموزشی، گفت: امروز با تلاش‌ها و پیگیری‌های مداوم و مؤثر مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه و حسن توجه حوزه معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران پس از گذشت سالها شاهد برگزاری اولین دوره تربیت مربی کمک‌های اولیه در جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه هستیم‌.

وی خطاب به شرکت‌کنندگان در این دوره آموزشی گفت: با توجه به اینکه این فرصت کم‌نظیر در استان پس از سالها فراهم شده تلاش نمایید با کوشش و نهایت بهره‌برداری از ظرفیت مدرسان این دوره مطالب آموزشی و علم امدادی خود را علاوه بر بروزرسانی به تکمیل‌ترین شکل ممکن فراگیرند.

دکتر مرادی ضمن اشاره به اهمیت جایگاه آموزش امداد و کمک‌های اولیه در جامعه با توجه به ارتباط آن با جان همنوعان در زمان حوادث، افزود: با توجه به اینکه آموزش در جمعیت هلال احمر امری بسیار حیاتی و ضروری است هیچگونه کوتاهی و مماشاتی پذیرفتنی نیست و حداکثر سختگیری در این دوره اعمال خواهد شد.

در ادامه این آئین محمدباقر محمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه  ضمن خیرمقدم و تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، آموزش کمکهای اولیه را یکی از مهم ترین وظایف و رسالت‌های جمعیت هلال احمر دانست و گفت: باید در زمینه گسترش، توسعه و نیز نهادینه کردن آموزش های همگانی امداد و کمک‌های اولیه به غایت مرجعیت علمی‌ و آموزشی برسیم و این امر تنها با رویکرد تربیت مدرس متخصص و متعهد به دست می آید.

محمدی با اشاره به نقش مربی در انتقال درست مفاهیم به فراگیر افزود: در اصول امداد و کمک‌های اولیه در حوادث علاوه بر در نظر گرفتن کمک‌رسانی در کوتاه ترین زمان ممکن بایستی این اقدامات به صحیح ترین شیوه ممکن صورت پذیرد که یکی از لازمه‌های تحقق آن آموختن و انتقال صحیح و اصولی مباحث آموزشی توسط مربی است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه با بیان اینکه نیروهای آموزش دیده در زمان وقوع حوادث اولین مدیران بحران در صحنه وقوع حادثه هستند، گفت: مدرسان و مربیان ما در جمعیت هلال احمر بایستی بکوشند تا فراگیران و شرکت کنندگان در دوره‌های آموزشی علاوه بر فراگیری کمک‌های اولیه به یک مدیر بحران تبدیل شوند.

محمدی با اشاره به اهمیت ارتقاء سطح دانش علمی و عملیاتی و تربیت مربیان مجرب گفت: اهمیت برگزاری این دوره آموزشی تا اندازه ای است که به نجات جان انسان‌ها منجر می‌شود و این رسالت بزرگی است و کار بسیار ارزشمندی به حساب می‌آید.

محمدباقر محمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه با اشاره به این موضوع که جمعیت هلال احمر در راستای انجام رسالت خود همواره با حوادث و سوانحی مختلفی روبرو بوده است، ادامه داد: با توجه به تنوع حوادث و شرایط مواجه با آن بایستی اطلاعات مدرسان، امدادگران و نجاتگران همواره بروز بوده تا بتوان به بهترین شکل ممکن به یاری رسانی همنوعان پرداخت.

محمدباقر محمدی در پایان ضمن تاکید بر اشاعه آموزش های همگانی افزود: مربیان جمعیت هلال احمر حتما در خلال برگزاری دوره‌های آموزشی به معرفی جمعیت هلال احمر، وظایف، اهداف و حوزه‌های فعالیتی آن بپردازند که این موضوع خود یکی از بهترین شیوه‌ها در جهت افزایش انگیزه، اشتیاق و راهکار برای جذب اعضا خواهد بود.

مشاهده ۱۵۸
/
۱۴۰۲/۰۵/۰۱- ۲۱:۳۰
/
0
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه