کرمانشاه
امروز پنج شنبه  ۹ آذر ۱۴۰۲

طرح ملی دادرس در ٢١٠ مدرسه کرمانشاه کلید خورد

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمانشاه گفت: طرح ملی دادرس (دانش‌آموزان آماده در روز‌های سخت) در ۲۱۰مدرسه این استان با هدف ارتقای ظرفیت خودامدادی و دگر امدادی دانش آموزان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر استان کرمانشاه ؛ محمدباقر محمدی، مدیرعامل جمعیت هلال‌‌احمر استان با اعلام این خبر گفت: آموزش‌های دادرس هلال‌احمر در ۲۱۰ مدرسه در سطح استان و در ۱۵ شهرستان برگزار می‌شود.

 وی افزود: این طرح در راستای تقویت دانش امدادی و افزایش سطح توانمندی‌ها و مهارت‌های خودامدادی دانش‌آموزان در راستای تاب‌آوری در جامعه در قالب تربیت تیم‌های دانش‌آموزی آماده برای مقابله با حوادث، در مدارس متوسطه دوره اول اجرا خواهد شد.

محمدی بیان کرد: بعد از حادثه آتش‌سوزی مدرسه‌ای در شین‌آباد استان آذربایجان غربی در سال ۱۳۹۱، تفاهم‌نامه‌ای میان جمعیت هلال‌احمر و معاونت تربیت‌بدنی وزارت آموزش و پرورش منعقد شد تا این آموزش‌ها در ۸ آیتم به دانش‌آموزان ارائه شود.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمانشاه تصریح کرد: این ۸ آیتم شامل مخاطرات طبیعی، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، احیای قلبی ریوی (cpr)، آسیب‌های بافت نرم، آسیب‌های اسکلتی مفصلی، انتقال و حمل مصدوم، اطفای حریق و سوختگی و اسکان اضطراری است. این آموزش‌ها به صورت تئوری و عملی به دانش آموزان دوره متوسطه اول در قالب تیم های عملیاتی ١۴ نفره، ارائه می‌شوند.

وی گفت: همان‌گونه که از نام این طرح پیداست، دادرس به معنای دانش‌آموز آماده در روز‌های سخت است. این طرح در دوره متوسطه اول و در پایه‌های هفتم، هشتم و نهم برگزار می‌شود.

محمدی در پایان با بیان اینکه حوادث غیر مترقبه از جمله زلزله هیچگاه خبر نمی‌کند، گفت: با ارائه آموزش های خودامدادی و دگرامدادی به دانش‌آموزان، در مواقع بحران می‌توان از ظرفیت آن‌ها در مدارس و محلات بهره برد.

مشاهده ۴۸
/
۱۴۰۲/۰۸/۲۳- ۱۸:۰۳
/
0
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه